Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego | USOSownia - uniwersyteckie forum USOSoweNie jesteś zalogowany | zaloguj się
USOS
USOS R e j e s t r a c j a   ż e t o n o w a

Język japoński bez znaków - poziom podstawowy (2017Z) - gr. 2

Informacje ogólne

Szybkie odświeżanie

Kod przedmiotu 3620-JAPOA1-ID
Nazwa przedmiotu Język japoński bez znaków - poziom podstawowy
Język wykładowy polski
Cykl dydaktyczny Semestr zimowy 2017/18
Typ zajęć Lektorat
Liczba godzin 60
Punkty ECTS 3
Prowadzący dr Katarzyna Langen
Miejsce Pałac Zamojskich, Warszawa, ul. Nowy Świat 67/69, sala LAB - 153; Pałac Zamojskich, Warszawa, ul. Nowy Świat 67/69, sala LAB - 153 [pokaż na mapie]
Termin Poniedziałek 16:45-18:15, Środa 16:45-18:15
Koszt 60 żetonów typu LEK lub 825.6 PLN
Liczba miejsc (zarejestrowani/limit) 7/17

Strona przedmiotu w USOSweb

Krótki opis

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą szybko poznać język japoński w mowie oraz rozwijać rozumienie ze słuchu. Założeniem kursu jest opanowanie języka japońskiego na poziomie A1 w zakresie dwóch umiejętności: słuchania i mówienia.

A1 według Modern Languages: Learning, Teaching, Assessment. A Common European Framework of Reference oznacza docelowy poziom kursu języka obcego w zakresie podstawowych sprawności językowych dla studentów rozpoczynających naukę od zera.

Tryb rozliczania przedmiotu

Zaliczenie na ocenę

Uwagi

Zajęcia będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium językowym. Pomocniczo studenci będą korzystać z romanizacji (transkrypcji), ale główną część ćwiczeń będą stanowić ćwiczenia języka mówionego.Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą szybko poznać język japoński w

mowie.

Pełny opis

Chcesz rozumieć, co mówią Japończycy? Rozmowa z biznesmenem z Japonii? Chcesz zaskoczyć wszystkich swobodną rozmową po japońsku?

Niniejszy lektorat daje możliwość szybkiego nauczenia się codziennego japońskiego. Nie uczymy pisma ideograficznego (znaków kanji), a zyskany czas przeznaczony jest na praktykę konwersacji i rozwijanie zdolności rozumienia ze słuchu. Zakładamy, że w naturalnym otoczeniu dziecko najpierw uczy się mówić i rozumieć, a dopiero potem pisać. Tę kolejność przyjmujemy na lektoracie. Znaków możesz nauczyć się później, a japońskiego – już teraz!

Poziom A1 zostanie osiągnięty w ciągu jednego semestru – DWUKROTNIE SZYBCIEJ niż w przypadku standardowego lektoratu.

Kursy mówionego japońskiego dla wszystkich, którzy:

- wolą zacząć od mówienia i słuchania niż od pisma,

- chcą po prostu porozumieć się z Japończykami,

- chcieliby poznać podstawy kultury.

Zajęcia będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium językowym. Pomocniczo studenci będą korzystać z romanizacji (transkrypcji), ale główną część ćwiczeń będą stanowić ćwiczenia języka mówionego.

Po kursie na poziomie A1 student, gdy mówi się wolno i wyraźnie, rozumie podstawowe wyrażenia dotyczące własnej osoby, rodziny, najbliższego otoczenia. Student potrafi porozumieć się w prosty sposób pod warunkiem, że rozmówca jest przygotowany na powtórzenie wypowiedzi w wolniejszym tempie, i pomoże sformułować to, co chce powiedzieć. Umie zadawać i odpowiadać na pytania dotyczące tematyki życia codziennego, własnych potrzeb znanych mu tematów. Potrafi używać prostych zwrotów i zdań, aby opisać gdzie mieszka, skąd pochodzi i znanych mu ludzi.

Jeśli jednak jesteś miłośnikiem ideogramów i chcesz je poznawać od samego początku nauki - zapraszamy na standardowy lektorat 3620-JAPOA1.

Dodatkowa informacja

Grupa od podstaw uczona innowacyjną techniką -- bez znaków. Ta forma nauczania została wyróżniona i wsparta przez Fundusz Innowacji Dydaktycznych. Lektoraty odbywają się w cyklach rocznych (z wyjątkiem e -lektoratów). Studenci, którzy zapisali się na semestr zimowy, na semestr letni zostaną przepisani automatycznie, nawet pomimo braku żetonów !!! Studenci, którzy z ważnych powodów zrezygnują z uczęszczania na zajęcia w semestrze letnim, będą mogli się wyrejestrować ( z semestru letniego !) w terminie: 01.02.-21.02.2018