Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Nie jesteś zalogowany | zaloguj się
USOS
USOS R e j e s t r a c j a   ż e t o n o w a

Moodle bez tajemnic – nowoczesna dydaktyka uniwersytecka – ZIP (2020Z) - gr. 1

Informacje ogólne

Szybkie odświeżanie

Kod przedmiotu 0508-MBT-OG-ZIP
Nazwa przedmiotu Moodle bez tajemnic – nowoczesna dydaktyka uniwersytecka – ZIP
Język wykładowy polski
Cykl dydaktyczny Semestr zimowy 2020/21
Typ zajęć Wykład
Liczba godzin 30
Punkty ECTS 3
Prowadzący mgr Monika Galbarczyk, mgr Magdalena Eljaszuk
Termin Środa 10:00-12:15
Koszt 30 żetonów typu OG-ZIP-D
Liczba miejsc (zarejestrowani/limit) 15/15

Strona przedmiotu w USOSweb

Krótki opis

Uwaga! Kurs ruszy przy grupie min. 8 osób.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie i podpisanie (podczas pierwszych zajęć) Deklaracji uczestnika/uczestniczki projektu i Oświadczenia uczestnika/uczestniczki projektu.

Rezygnacja z udziału w zajęciach w trakcie ich trwania wiąże się ze zwrotem kosztów żetonów ZIP wykorzystanych do rejestracji na zajęcia.

Celem głównym zajęć będzie przygotowanie doktorantów do opracowania i przeprowadzenia własnych zajęć e-learningowych z wykorzystaniem platformy Moodle (na UW noszącej nazwę Kampus). Zajęcia będą zawierały obszerny komponent praktyczny.

Tryb rozliczania przedmiotu

Zaliczenie na ocenę

Pełny opis

Zajęcia oferowane są w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju UW, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach PO WER, ścieżka 3.5. Zasady korzystania z oferty zajęć ogólnouniwersyteckich dla doktorantów w ZIP (pn. Regulamin Zintegrowanego kształcenia doktorantów UW) dostępne są na stronie: www.zip.uw.edu.pl

Zajęcia będą odbywały się zdalnie, w interaktywnej formie wykładowo-warsztatowej. Część spotkań odbędzie się w formie wideokonferencji, a część – asynchronicznego kursu online. Podczas spotkań wideokonferencyjnych uczestnicy zapoznają się z głównymi zagadnieniami dotyczącymi uczenia się i nauczania na odległość z wykorzystaniem platformy Moodle. Omówione zostaną rodzaje zasobów i aktywności dostępnych na platformie oraz ich zastosowanie w e-learningu. Uczestnicy wykonają zadania praktyczne w przestrzeni szkoleniowej zarówno podczas zajęć wideokonferencyjnych, jak i pomiędzy nimi, w ramach ćwiczeń indywidualnych. W ramach zajęć doktoranci zaplanują swoje pierwsze zajęcia zdalne, uwzględniając m.in. komunikację z grupą studencką, specyfikę prowadzenia zajęć online, różne formy sprawdzania wiedzy, a także przygotują swój mini-kurs na platformie Kampus

.

Zajęcia prowadzone jest w formie mieszanej: będziemy spotykać się na wideokonferencji, ale część zadań wykonasz w dogodnym dla siebie czasie asynchronicznie. Podczas szkolenia poznasz zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane funkcje platformy Kampus. Dowiesz się też, jak planować aktywność studentów na zajęciach zdalnych, jak się z nimi komunikować, a także jak adaptować istniejące już materiały dydaktyczne na platformę. Zaprojektujesz i przygotujesz swój mini-kurs na platformie Kampus (na wybrany przez Ciebie temat). Będziesz mieć też okazję omówić swój kurs z prowadzącymi i grupą zajęciową.

Prowadzące szkolenie są pracowniczkami Centrum Kompetencji Cyfrowych UW. Mają wieloletnie doświadczenie nie tylko w prowadzeniu zajęć zdalnych, ale też od wielu lat uczą wykładowców uniwersyteckich i doktorantów, jak przygotowywać i prowadzić zajęcia na platformie Kampus, wspomagają projektowanie i wdrażanie takich zajęć na Uniwersytecie

Literatura

https://modle.org/

Niezbędnik prowadzącego: https://kampus.come.uw.edu.pl/course/view.php?id=3188

Niezbędnik egzaminatora: https://kampus.come.uw.edu.pl/course/view.php?id=4114

Dodatkowa informacja

Terminy odbywania zajęć Zajęcia odbędą się w dniach 18.11-16.12.2020. Terminy spotkań wideokonferencyjnych: środy godz. 10:00-12:15 (18.11, 25.11, 02.12, 09.12, 16.12) Miejsce odbywania zajęć Platforma e-learningowa Kampus: http://kampus.uw.edu.pl. Bezpośredni link do zajęć zostanie wysłany do uczestników na kilka dni przed ich rozpoczęciem.